# Ridgid® 64732 Jetter Hose, 1/8 in MNPT Nominal, 3/16 in Inside dia, 1/4 in Outside dia, 150 ft L

**Brand:** [RIDGID](https://dev.maxsupplyco.com/brands/RIDGID)
**SKU:** 64732-12632
**MPN:** 64732
**Price:** $461.30 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/ridgid-64732

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 095691647320 |
| Brands | RIDGID |
| Warranty | Lifetime |
| Width (in) | 18.5 |
| Height (in) | 6.6 |
| Length (in) | 19 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Nominal Size | 1/8 in MNPT |
| Overall Length | 150 ft |
| Inside Diameter | 3/16 in |
| Outside Diameter | 1/4 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 64732 |

## Description

Ridgid® jetter hose, 1/8 in MNPT nominal, 3/16 in inside dia, 1/4 in outside dia, 150 ft length.
