# Razor-Back® 66123 Mortar Hoe, 7 in L x 6 in W, Forged Perforated Blade

**Brand:** [RAZOR-BACK](https://dev.maxsupplyco.com/brands/RAZOR-BACK)
**SKU:** THA65570
**MPN:** 66123
**Price:** $38.95 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/razor-back-66123

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 079617661232 |
| Brands | RAZOR-BACK |
| Blade Type | Forged Perforated |
| Width (in) | 7 |
| Blade Width | 6 in |
| Height (in) | 57.63 |
| Length (in) | 5.5 |
| Blade Length | 7 in |
| Manufacturer | The AMES Companies |
| Handle Length | 54 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 66123 |

## Description

Razor-Back® Mortar Hoe, Forged Perforated Blade, 7 in Blade Length, 6 in Blade Width, 54 in L Handle, Wood Handle.
