# Greenlee® 21303 Flat Washer, 0.968 in ID x 1.62 in OD, 0.062 in Thick

**Brand:** [GREENLEE](https://dev.maxsupplyco.com/brands/GREENLEE)
**SKU:** 21303-11113
**MPN:** 21303
**Price:** $6.52 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/greenlee-21303

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 783310213031 |
| Color | Black |
| Brands | GREENLEE |
| Thickness | 0.062 in |
| Width (in) | 2.2 |
| Height (in) | 0.3 |
| Length (in) | 3.5 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Inside Diameter | 30/31 in |
| Outside Diameter | 1-5/8 in |
| Package Quantity | 4/Each |
| Standard Approvals | ARRA Compliant |
| Manufacturer Part Number | 21303 |

## Description

Greenlee® flat washer, 0.968 in ID, 1.62 in OD, 0.062 in thickness, black, black oxide.
