# Greenlee® 1346GB Ball, for Use with Quick Draw® 90 Hydraulic Punch Driver, Steel

**Brand:** [GREENLEE](https://dev.maxsupplyco.com/brands/GREENLEE)
**SKU:** PTS38030
**MPN:** 1346GB
**Price:** $16.25 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/greenlee-1346gb

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 783310504528 |
| Brands | GREENLEE |
| Diameter | 17/78 in |
| Material | Steel |
| Width (in) | 0.218 |
| Height (in) | 3.1 |
| Length (in) | 5.5 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Overall Length | 5.5 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Standard Approvals | ARRA |
| Suitable For Use With | Quick Draw 90® Hydraulic Punch Driver |
| Manufacturer Part Number | 1346GB |

## Description

Greenlee® ball, for use with: Quick Draw® 90 hydraulic punch driver, steel, 0.218 in dia.
