# Greenlee® 13280 Flat Washer, 0.445 in ID x 0.785 in OD, 0.062 in Thick, Copper

**Brand:** [GREENLEE](https://dev.maxsupplyco.com/brands/GREENLEE)
**SKU:** PTS38230
**MPN:** 13280
**Price:** $7.45 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/greenlee-13280

## Features

- True centering work holes
- Jam proof

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 783310132806 |
| Brands | GREENLEE |
| Material | Copper |
| Thickness | 0.062 in |
| Width (in) | 0.3 |
| Height (in) | 2.3 |
| Length (in) | 3.5 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Inside Diameter | 4/9 in |
| Outside Diameter | 4/5 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Standard Approvals | ARRA Compliant |
| Manufacturer Part Number | 13280 |

## Description

Greenlee® flat washer, 0.445 in ID, 0.785 in OD, 0.062 in thickness, copper.

Features

- True centering work holes

- Jam proof
