# Greenlee® 12097 Adapter Screw, for Use with Slug-Buster® Ratchet Punch Driver Kit and 7361SB Knockout Punch Kits

**Brand:** [GREENLEE](https://dev.maxsupplyco.com/brands/GREENLEE)
**SKU:** TEM25044
**MPN:** 12097
**Price:** $27 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/greenlee-12097

## Features

- For use with 1804, 1806SB, 1904, 1906SB, 7360SB knockout punch Kits

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 783310120971 |
| Brands | GREENLEE |
| Diameter | 3/8 in |
| Screw Size | 3/8-24 x 5/8-18 x 3.06 in |
| Width (in) | 2.1 |
| Height (in) | 2 |
| Length (in) | 4.9 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Overall Length | 3.5 in |
| Package Quantity | 3/Each |
| Standard Approvals | ARRA CompliantRoHS Compliant |
| Suitable For Use With | Slug-Buster® Ratchet Punch Driver Kit and 7361SB Knockout Punch Kits |
| Manufacturer Part Number | 12097 |

## Description

Greenlee® adapter screw, for use with: Slug-Buster® ratchet punch driver kit and 7361SB knockout punch kits, 3/8-24 x 5/8-18 x 3.06 in, 8 ga max cutting depth, 3/8 in dia x 3-1/2 in L.

Features

- For use with 1804, 1806SB, 1904, 1906SB, 7360SB knockout punch Kits
