# Greenlee® 1111GB O-Ring, Nitrile, 0.239 in ID x 0.375 in OD x 0.068 in Thick

**Brand:** [GREENLEE](https://dev.maxsupplyco.com/brands/GREENLEE)
**SKU:** PTS38134
**MPN:** 1111GB
**Price:** $6.07 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/greenlee-1111gb

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 783310504184 |
| Brands | GREENLEE |
| Width (in) | 0.1 |
| Height (in) | 2.3 |
| Length (in) | 3.5 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Inside Diameter | 0.239 in |
| Outside Diameter | 0.375 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Standard Approvals | ARRA |
| Manufacturer Part Number | 1111GB |

## Description

Greenlee® O-ring, nitrile, 0.239 in ID x 0.375 in OD x 0.068 in thick.
