# Greenlee® 00042 Screw Unit Assembly, for Use with Manual Driver, Slug-Buster®, 7238SB and 34757 Knockout Punch Kits, 3/8 in

**Brand:** [GREENLEE](https://dev.maxsupplyco.com/brands/GREENLEE)
**SKU:** TEM25043
**MPN:** 00042
**Price:** $30.83 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/greenlee-00042

## Features

- For use with 7235BB/32013, 7211EBB, 35177, 12307 knockout punch Kits

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 783310000426 |
| Brands | GREENLEE |
| Diameter | 3/8 in |
| Drive Size | 3/8 in Ball Bearing |
| Width (in) | 3.625 |
| Height (in) | 3.625 |
| Length (in) | 3.625 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| Overall Length | 1.625 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Standard Approvals | ARRA CompliantRoHS Compliant |
| Suitable For Use With | Manual Driver, Slug-Buster®, 7238SB and 34757 Knockout Punch Kits |
| Manufacturer Part Number | 00042 |

## Description

Greenlee® screw unit assembly, for use with: manual driver, Slug-Buster®, 7238SB and 34757 knockout punch kits, 3/8 in ball bearing drive, 1 in hex head, 3/8 in dia x 1-5/8 in l.

Features

- For use with 7235BB/32013, 7211EBB, 35177, 12307 knockout punch Kits
