# Dixon® 200GTFACC Accordion Cam & Groove Gasket, 2 in Nominal, 2 in ID x 2-5/8 in OD x 1/4 in Thick, PTFE, Domestic

**Brand:** [DIXON](https://dev.maxsupplyco.com/brands/DIXON)
**SKU:** 200GTFACC-10639
**MPN:** 200GTFACC
**Price:** $15.23 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/dixon-200gtfacc

## Features

- For use with viscous (thick) fluids only

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 697464075769 |
| Type | Accordion |
| Color | White |
| Brands | DIXON |
| Material | PTFE |
| Thickness | 0.25 in |
| Height (in) | 2.625 |
| Manufacturer | Dixon Valve & Coupling |
| Nominal Size | 2 in |
| Domestic/Import | Domestic |
| Inside Diameter | 2 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 200GTFACC |

## Description

Dixon® Cam & Groove Gasket, Accordion, 2 in Nominal, 2 in ID, 2-5/8 in OD, 1/4 in Thickness, PTFE, White, Domestic

Features

- For use with viscous (thick) fluids only
