# BBI® 398160 Flat Washer, 5/8 in, 1-1/2 in OD, 0.078 in Thick

**Brand:** [BBI](https://dev.maxsupplyco.com/brands/BBI)
**SKU:** SFA11265
**MPN:** 398160
**Price:** $0.42 · in stock
**URL:** https://dev.maxsupplyco.com/product/bbi-398160

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| Brands | BBI |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.078 in |
| Height (in) | 1.5 |
| Manufacturer | Brighton-Best International |
| Nominal Size | 5/8 in |
| Outside Diameter | 1-1/2 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 398160 |

## Description

BBI® Flat Washer, 5/8 in Nominal, 1-1/2 in Outside dia, 0.078 in Thickness, Stainless Steel, Material Grade: A4.
